Polecajki dla dzieci i młodzieży

W ramach Polecajek dla dzieci i młodzieży zachęcamy do przeczytania serii o przygodach Peppy oraz Neli małej reporterki.
Peppa to urocza różowa świnka, które przeżywa różne przygody wraz z rodzicami i bratem. Każda książka oraz serial telewizyjny dotyczy innych wydarzeń. I tak w wersji książkowej – możemy uczestniczyć w urodzinach świnki, jej zabawach w przedszkolu, w wyjazdach z rodziną. Tytuły dostępne w naszej bibliotece to m.in.: Zaradna Peppa, Magiczne słówka, Rodzinna fotografia, Pomyśl życzenie!, Kukiełki Chloe. Wydania o Peppie mają formę tradycyjną, ale również niezwykłą: historyjkę z okienkami, formę świecącą w ciemności, z latarką, z wysuwanymi obrazkami, z możliwością złapania za „rączkę”. Z kolei Nela mała reporterka od najmłodszych lat podróżuje z rodzicami po różnych częściach świata. Swoje wyprawy dokumentowała w formie książek. Znajdziemy w nich ciekawe opisy, zdjęcia, ważne informacje na temat odwiedzanych miejsc. Książki Neli cieszą się dużą popularnością, zdobywają uznanie i są honorowane różnymi nagrodami (m.in. Bestseller Empiku). Od 2017 r. zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej jej książka Nela na kole podbiegunowym została wpisana do kanonu lektur uzupełniających dla uczniów klas ósmych szkoły podstawowej.

Zachęcamy do odwiedzin w bibliotece i wypożyczania polecanych przez nas serii.