Polecajki dla dzieci i młodzieży.

Tym razem w ramach Polecajek dla dzieci  i młodzieży zachęcamy do przeczytania serii książek o przygodach Blue oraz rodziny Obrabków.

Bluey to uroczy serial o rodzinie czterech psów. Główna bohaterka Blue wraz z siostrą Bingo poprzez zabawę odkrywa świat, zachęcając do tego rodziców.

Serial produkowany w latach 2018-2022 dostępny jest na platformie Disney+. Natomiast w naszej bibliotece można wypożyczyć książki z przygodami tej suczki australijskiej rasy Blue Heller (m.in. „Bluey. Bajki 5 minut przed snem”, „Bluey. Tato-Robot, „Bluey. Dobranoc, owocowy nietoperzu”). Serial, jak i książki pokochały dzieci i dorośli na całym świecie. Czy Wy też znacie ich przygody?

Dla młodzieży ciekawa jest z kolei seria o przygodach rodziny Obrabków autorstwa Pera Gustavssona i Andersa Sparringa.

Obrabkowie to rodzina rabusiów: mama Cela, tata Zbirosław, córka Kryminelka, syn Ture oraz pies Glina. W najnowszej książce, którą można wypożyczyć w naszej bibliotece „Rodzina Obrabków i klątwa gipsowego kota” zbliżają się urodziny najgrzeczniejszego członka rodziny – Tare. Zażyczył on sobie największego lizaka w mieście, którego widział na wystawie w sklepie ze słodyczami. Czy rodzinie złodziejaszków uda się spełnić jego życzenie?

Seria o rodzinie Obrabków jest humorystyczna, pełna ciekawych przygód, z nutą absurdu. Wywołuje salwy śmiechu, ale zmusza też do rozważań na różne tematy, bo każda z powieści kończy się morałem.