Polecajki dla dzieci i młodzieży

W naszej bibliotece nie tak dawno pojawiła się książka Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak „Basia i tajemnice ogrodu”.
To ciekawa historia o wyprawie Basi z rodziną do parku i do ogrodu. To był rodzinny czas, pełen zabawy, czytania na trawie i grania w gry.
A przy okazji świetna okazja do podkreślenia, jak ważne są drzewa i kwiaty i że nie można ich niszczyć.
Cała seria o Basi opowiada o przygodach uroczej dziewczynki w różnych miejscach.
To ciekawe historie, pięknie ilustrowane. W bibliotece mamy bardzo dużo książek o tej dziewczynce,
zachęcamy do ich wypożyczania, bo zawarte są w nich nie tylko przygody, ale i pouczenia, jak należy postępować w danej sytuacji.
Na uwagę zasługuje również spisana filmowa opowieść Disneya „Życzenie”.
Akcja rozgrywa się w królestwie Rosa, gdzie młoda dziewczyna o imieniu Asha wypowiada życzenie, na które odpowiada…kosmiczna siła.
Jaka będzie konsekwencja tego wydarzenia? Przekonacie się, czytając książkową wersję historii, jak i oglądając animowaną komedię muzyczną na platformie Disney+.