Polecajki dla dzieci i młodzieży!

W kolejnej odsłonie „Polecajek dla dzieci i młodzieży” zachęcamy do przeczytania książek o Pucio oraz książki autorstwa Louisy May Alcott „Staroświecka dziewczyna”. 

Pucio to seria książek, puzzli i gier o sympatycznym chłopcu i jego rodzinie. Jest to wspaniały cykl do nauki mówienia dla najmłodszych, stworzony przez Martę Galewską-Kustrę, która jest pedagogiem twórczości oraz specjalistką logopedii dziecięcej. Książki zawierają wspaniałe ilustracje oraz krótkie historie z codziennego życia chłopca. Część książek służy do typowej nauki mówienia, są to tylko obrazki opisane krótkimi słowami (np. dzień dobry). Oprócz książek, warto zwrócić uwagę na urocze maskotki Pucio i Misia oraz puzzle, które doskonale łączą zabawę z nauką. Dziecko dopasowuje obrazki, uczy się nowych słów, rozwija koordynację ręka-oko, koncentrację oraz motorykę. Z kolei gry edukacyjne (logopedyczne memo i domino) wspierają naukę mowy, uczą nowych słów, rozwijają różne umiejętności i pamięć dzieci. W naszej bibliotece polecamy nowość z serii „Pucio  robi porządek”. Czekamy na premierę „Pucio poznaje kolory i dźwięki”.

Powieść „Staroświecka dziewczyna” Louisy May Alcott opowiada o losach dziewczyny z angielskiej prowincji. „Polly Milion (…) odwiedza w mieście zamożną rodzinę swojej przyjaciółki Fanny Shaw. Biedna Polly jest przytłoczona otaczającym ją tam przepychem, modnym stylem życia, drogimi ubraniami i zwyczajami, z którymi nigdy wcześniej się nie stykała. Przyjaciele Fanny ignorują ją ze względu na odmienne zachowanie i prosty ubiór, nawet sama Fanny nie może powstrzymać się od uważania jej czasami za dziwaczną. W końcu jednak serdeczność i życzliwość Polly podbijają serca wszystkich członków rodziny, a jej staroświecki sposób bycia daje im lekcję, której nigdy nie zapomną.

Sześć lat później, już jako dorosła dziewczyna, Polly wraca do miasta, aby zostać nauczycielką muzyki…” (opis pochodzi ze strony: https://lubimyczytac.pl/.../5092257/staroswiecka-dziewczyna)