Zapraszamy do korzystania z oferty e-książek w naszej bibliotece w ramach kolejne edycji święta, które w tym roku rozpoczyna się 6 marca i potrwa do 12 marca.
Czym jest tydzień czytania e-booków? 
To święto każdego świadomego czytelnika, który nie boi się korzystać z nowych technologii.
Nasza biblioteka  udostępnia czytelnikom setki publikacji, do których dostęp można mieć 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. 
E-publikacje to świetne rozwiązanie dla osób prowadzących intensywny tryb życia, które nie mogą w godzinach otwarcia biblioteki korzystać z jej zbiorów, chcą oszczędzać czas czy środowisko oraz nowe technologie traktują jako naturalną przestrzeń zdobywania wiedzy. Tydzień czytania e-booków to świetny powód do sięgnięcia po publikacje elektroniczne. 
W IBUKU Librze możesz czytać gdzie chcesz i kiedy chcesz.
Nasza biblioteka wykupiła dostęp do zasobu wyselekcjonowanych e-booków. Po założeniu konta możesz,nie tylko czytać książki, ale także wstawiać zakładki, robić notatki, pracować w trybie projekty, korzystać z aktualnej wersji Słownika języka polskiego PWN oraz Encyklopedii PWN online.
Aby poznać w pełni platformę oraz jej narzędzia, warto pobrać „Przewodnik użytkownika” dostępny na  libra.ibuk.pl/pomoc. Sprawdź pełną ofertę e-booków w naszym katalogu.
W celu korzystania z zasobów IBUKA Libry, prosimy zgłosić się po darmowy kod PIN dBiblioteki
- podać nr karty bibliotecznej a  bibliotekarz wyda PIN),
- wejść na stronę: http://libra.ibuk.pl
- zarejestrować się (podaj e-mail i hasło), "z opcji (prawy, górny róg) należy wybrać "Moje biblioteki",
 nacisnąć "+ DODAJ KOD PIN"
- wpisać Kod PIN (uzyskany w bibliotece), od tej pory masz bezpłatny dostęp do IBUK Libra.