POD LUPĄ: LITERATURA PIĘKNA

Warto przeczytać


"Dziecko z Auschwitz"
Lily Graham
Historia, która opowiada o przyjaźni dwóch kobiet w obozie śmierci. Wspierają się, niekiedy narażając przy tym własne życie. Autorka opisała piękną, a zarazem tak wzruszającą historię, która wydarzyła się na prawdę. Powieść o wielkiej nadziei, miłości i cudzie w piekle na ziemi, napisana prostym, lekkim językiem trafiając w gusta większości czytelników."Saturnin"
Jakub Małecki
To powieść niezwykle przejmująca, momentami przytłaczająca, ale dająca wiele do myślenia o przemijaniu, o tym co popozostawiamy po sobie. Saturnin to główny bohater, mieszkający w Warszawie. Pewnego dnia dostaje wiadomość od mamy, że dziadek zniknął i musi wrócić w rodzinne strony. Poszukiwania starszego pana odkrywają szczegóły z jego życia, tak bardzo powiązanego z życiem wnuka. To właśnie dziadek Tadeusz wybrał wnukowi imię – dlaczego takie? Książka wymaga od czytelnika wrażliwości, aby cieszyć się nią."Tyle nowych dróg"
Agnieszka Olejnik
Powieść o kobietach i dla kobiet. Pokazująca różne oblicza ludzkie i odcienie samotności. Maria główna bohaterka żyjąc w toksycznym małżeństwie, pod wpływem siostry Anny odchodzi od męża. Zamieszkują razem w rodzinnym domu, remontując go. Ważne żeby znaleźć Sans w życiu i walczyć o siebie. Cytując autorkę „nie chodzi o to, ile będzie lat w tym życiu, ale ile będzie życia w tych latach”.