Wczoraj minęła 76 rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau, jednocześnie 27 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

W związku z tym zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej biblioteki i pogłębieniu wiedzy w tym temacie.
W dziale popularnonaukowym dostępna jest m.in. książka „Tajemnica z Auschwitz.
Prawdziwa historia” autorstwa Niny Majewskiej – Brown, o kobiecie która przeżyła obóz i
o jej bliskiej relacji z jednym ze strażników- esesmanów.
Wśród naszych zbiorów można znaleźć także międzynarodowy bestseller „Ochotnik”
autorstwa Jacka Fairweathera o Witoldzie Pileckim i jego heroicznej misji w Auschwitz.
Polecamy również pozycję „Architekci śmierci” Karen Bartlett.
Autorka skupia się na firmie Topf & Söhne, która zajmowała się produkcją krematoriów i instalacją komór gazowych.
Przedstawieni zostali właściciele i dyrektorzy firmy, zaspokajanie ich ambicji kosztem niewinnych ludzi.
Z nowości proponujemy historię Evy Mozes Kor i jej siostry bliźniaczki, którym udało się przeżyć eksperymenty
doktora Josefa Mendele – tytuł „Przetrwałam”
Godną uwagi książką jest „Mały Oświęcim” Jolanty Sowińskiej – Gogacz i Błażeja Torańskiego
o jedynym niemieckim obozie koncentracyjnym dla dzieci utworzonym na terenach Polski.
Autorzy ukazują dramatyczne losy polskich dzieci, które trafiły do obozu.

Te i wiele innych tytułów znajdą Państwo w naszej bibliotece. Zapraszamy!