Mistrz Europy w naszej bibliotece

Pierwszy czerwiec to data magiczna. W tym dniu bowiem, obchodzimy w Polsce Dzień Dziecka. Dla tych starszych dzieci, gimnazjalistów, zorganizowaliśmy spotkanie w naszej Bibliotece z Łukaszem „Łokerem” Łaskawcem. Łukasz jest Mistrzem Europy w jeździe na quadzie, zdobywcą Pucharu Polski w rajdach Enduro, zdobył również Puchar Polski w Cross Country. Wywalczył także mistrzostwo Europy
w Rajdach Baja 2010.

Ten 22- latek, pochodzący z Krzykawki, swoją przygodę z quadami rozpoczął w wieku 14 lat.
W 2011 roku jako debiutant w niezwykle trudnym i wyczerpującym Rajdzie Dakar zajął wspaniałe III miejsce. W maju tego roku w Mistrzostwach Polski Enduro w Cieszynie  stanął
na najwyższym podium.Nasz Gość zaprezentował wspaniałe zdjęcia z Rajdów Dakar, Qatar, Hajduszoboszlo itd. oraz film o przygotowaniach do rajdów, zasadach panujących podczas konkursów.
Czy każdy może być quadowcem? Jakie marzenia i zainteresowania ma Łoker? Czy kobiety też mogą startować w rajdach? Te i inne pytania zadawała publiczność.
Łukasz z wielką cierpliwością na te pytania odpowiadał, pasjonująco opowiadał o licznych przygodach podczas ciężkich i wyczerpujących rajdów, czasem nawet w 60- stopniowym upale. Niejednokrotnie, quad odmawiał posłuszeństwa, psuł się, niszczyły się jego opony, przebijały się. Mimo wszystko, nasz bohater potrafił sobie poradzić w tych trudnych chwilach, a nawet pomagał wybrnąć z kłopotów innym.
Jedynym marzeniem Łokera jest zajęcie I miejsca w przyszłorocznym Rajdzie Dakar. Jeśli go wygra, zacznie brać udział w rajdach samochodowych.
Trzymamy mocno kciuki za spełnienie tego marzenia i życzymy kolejnych sukcesów!

IMG_0394 IMG_0405 IMG_0421
IMG_0425 IMG_0432 IMG_0435