Odsłon artykułów:
1330326

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

 baner3

 logo50lat

60 lat MBP

 
ibukLibra

KMKKMZ

 porankibajkowedkkBez tylogo KmrrKLUBY KODOWANIA logo 250x250 przezroczystebipbibl_narodowamkidn 01 cmykpolona_baner_03alogo wbp mlogo_olkuszBaner_Bibliografii_Powiatu_OlkuskiegoDziennikUstawMonitorPolskiorangeprbcaa polska czyta dzieciomBez tytułu

 Zaprzyjaźnij się

facebook

 Obserwuj nas

pobrane

 
 
 
 
 
 

                       

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

ARCHIWUM

Światowy Dzień Książki


Pomysł organizowania święta książki zrodził się w Katalonii w 1926 roku. Jego twórcą był wydawca Vicente Clavel Andres. 23 kwietnia jest w katalońskiej tradycji hucznie obchodzonym świętem narodowym, jako dzień jej patrona, Św. Jerzego. Zgodnie z tradycją w Katalonii obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew pokonanego przez Św. Jerzego smoka.
Z czasem kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami w postaci książek.
Okazało się, że 23 kwietnia to także data śmierci Miguela de Cervantesa oraz urodzin i śmierci Szekspira. W 1995 roku UNESCO wpisało tę datę do swego kalendarium jako Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Od 2008 roku święto to obchodzone jest również w Polsce.
Nasza Biblioteka przyłączyła się do tego dnia poprzez wymianę książek Czytelników.  Za przyniesione książki Czytelnicy otrzymywali rabat, za który można było zrealizować zakupy w księgarni „PAX”
w Bukownie oraz kwiaty z bibuły wykonane przez pracowników MBP . Ponadto w ten dzień odbyły
się lekcje biblioteczne. Jakie były początki literatury dla dzieci? Jakie książki z klasyki i literatury współczesnej warto przeczytać? Odpowiedzi na te i inne pytania poznały dzieci z klas I - III ze Szkoły Podstawowej w Bukownie.

 

IMG_0281 IMG_0282