KMK

BOMałpolsak
 logo od mirusi małe
 Bez tytułu

[01.03.2017] „Od przedszkolaka do seniora na czytanie przyszła pora”.

Miejska Biblioteka Publiczna w Bukownie złożyła wniosek, w ramach Programu „Partnerstwo dla książki" na zadanie „Od przedszkola do seniora na czytanie przyszła pora", który został rozpatrzony pozytywnie i otrzymał ostateczną akceptację Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz dofinansowanie w kwocie 13 200 zł.
W ramach realizacji tego zadania przygotowaliśmy wiele działań skierowanych dla różnych grup odbiorców.
Dzieci w wieku przedszkolnym mogą wziąć udział w zajęciach „Przychodzi bajka nie byle jaka do przedszkolaka" oraz „Co książeczka dzisiaj powie? Może coś zostanie w głowie", dla dzieci wczesnoszkolnych – „Uśmiechnij się z bajką" i cykl spotkań „Ciekawe zawody".

Uczniowie starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum mogą wziąć udział w konkursach czytelniczych: „Potyczki z Pożyczalskimi", „Ahoj przygodo", „Mroczny świat za wiele lat" oraz „Nie jesteś inny".
Dla osób dorosłych przygotowaliśmy zajęcia z obsługi komputera „Dogoń dzieci w sieci", spotkania z cyklu „Urzędy przyjazne seniorom" a także kursy e-learningowe (językowe, fotograficzne, szybkiego pisania).
Odbędą się też spotkania autorskie przeznaczone dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Jednym z pierwszych, jest spotkanie oraz warsztaty literackie z pisarzem Zbigniewem Masternakiem, które odbędzie się 7 kwietnia 2017 r. o godzinie 9.00. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.
O wszystkich naszych działaniach na bieżąco informujemy na naszej stronie internetowej www.mbpbukowno.pl.

Bez tytułujjj               Bez tytułujjjkk